Artek to postać, którą będziemy kreować i ozdabiać – tu coś mu domalujemy, tam dokleimy itd. itp. Wróbelki będą miały za zadanie stworzyć Artka np. naklejkowego, tęczowego, pochmurnego, Artka patchworka, Artka wąchacza czy Artka kostiumowego. Nasz bohater ma kilka twarzy. Zadań będzie cała masa. Przy zabawie z Artkiem przedszkolaki będą mogły puścić wodze fantazji. Artek będzie dokładnie taki, jak zaprojektuje go mały rysownik. Wiele pomysłów na to, jak  może to zrobić, zachęci je do wykorzystania tych technik w przyszłości, w swoich indywidualnych pracach plastycznych i projektach. 🙂 To naprawdę świetna baza, która może zainspirować dzieci do innych prac plastycznych – zaczynamy naszą przygodę z Artkiem.