To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy A, D i C.  Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowałyśmy w naszej grupie Święto Marchewki w ramach realizowanego projektu edukacyjnego ,, Zdrowie na talerzu i w aktywności ruchowej”. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, a także rozwijanie aktywności ruchowej. W tym dniu dzieci ubrały się na pomarańczowo, a panie dostarczyły mnóstwo marchewek. Na uroczystości można się było dowiedzieć o licznych zaletach marchewki – szczególnie zdrowotnych. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, quizach i zawodach sportowych z marchewką jako główną bohaterką dnia. Śmiechu i zabawy było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy i inny od wszystkich – marchewkowy – zakręcony. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: marchewkowe przekąski. Przedszkolaki chrupały surowe marchewki i piły sok marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie dzieci będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.