Zabawy na 15-16.04.2021r.

Dzień dobry 🙂

Zapraszam Was dziś do gry planszowej. Przygotujcie pionki, kostkę do gry i wydrukujcie planszę.

W trakcie gry będziecie ćwiczyć wymawianie głoski “cz”, która znajduje się w każdym wyrazie naszej gry.

Pamiętajcie o prawidłowym układaniu języka i buzi – robimy buzią “ryjek”, a język puka leciutko w dziąsło za górnymi ząbkami.

Zasady gry: gra polega na dotarciu do mety. Wygrywa ten, kto dotrze pierwszy. Pionek przesuwamy zgodnie z liczbą wyrzuconych na kostce oczek. Po zatrzymaniu pionka na danym polu należy bardzo wyraźnie podać nazwę obrazka.

Grę można urozmaicić poprzez dodanie specjalnych pól (kredką pokoloruj obwódkę pola). Zatrzymanie pionka na polu:

czerwonym – 2 pola do przodu

zielonym – 1 pole do tyłu

– żółtym – ułóż zdanie z obrazkiem

niebieskim – podziel słowo na sylaby

brązowym – podziel słowo na głoski

Grę rozpoczyna ten, kto wyrzuci kostką najwyższą liczbę oczek.

Zwycięzca otrzymuje głośne brawa 🙂

Obrazki można pokolorować, a potem włożyć grę w koszulkę z folii. Będziecie z niej wtedy mogli korzystać wiele razy.

Nazwy obrazków znajdujących się w grze:

czapla, miecz, tęcza, foczka, czapka, poręcz, koniczyna, rączka, cztery, warkocz, oczy, bułeczka, czajnik, mlecz, pączek, teczka, czarownik, królewicz, pieczątka, taczka, włóczka, czółno, mecz, kolczyki, kaczka, podręcznik, klacz, pajęczyna, beczka, liczydło, puchacz, czołg, czekolada, klucz, rękawiczki, paczka

Miłej zabawy 🙂

logopeda A. Lamperska