Co to są wartości? Wartości nie są czymś oczywistym. Nie rodzimy się z ich znajomością czy umiejętnością kierowania nimi. Dlatego czymś ważnym i oczywistym jest zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do nauki wartości by miały szansę posługiwać się nimi. Musimy pamiętać, że wartości przede wszystkim wynosimy z domu rodzinnego, a przedszkole jest miejscem, które powinno wspierać rodziców przy ich wprowadzaniu. Mocny system wartości i umiejętności ich stosowania w życiu to najważniejszy kapitał, w jaki powinniśmy wyposażyć dziecko. Celem akcji w której udział wzięły Wróbelki jest właśnie kształtowanie takich wartości jak przyjaźń, prawda i piękno, dostarczenie wzorców osobowych i moralnych oraz rozwój zainteresowań czytelniczych, rozwijanie dziecięcej wrażliwości i ukazywanie dzieciom piękna świata przyrody. Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, inspirowane były książką L. Krzemienieckiej Przygody krasnala Hałabały – opowiadanie: Jak się krasnalek borsukiem na spacer wybierali.