W dniu 21.03.2022 r. przedszkolaki z grupy „Kotków” wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Powitania Wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki i wiersze o tematyce wiosennej.

Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był Korowód ulicami Głogowa. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach kwiaty, balony i kolorowe gaiki. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola, gdzie były śpiewy i tańce z Panią Wiosną.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.