“Celem programu jest uświadamianie dzieci, jak przyjemna jest aktywność fizyczna. W ten sposób bowiem budujemy u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego życia. Materiały edukacyjne organizatorzy kierują do rodziców, opiekunów, wychowawców. Wierzą, że najlepszą edukacją dla dzieci jest posiadanie odpowiednich wzorców w postaci otaczających ich dorosłych. Tu nie wystarczą deklaracje bez pokrycia, ani „sucha” wiedza. Musimy wszyscy stać się, w miarę możliwości, zdrowymi modelami dla naszych dzieci. Na stronie internetowej projektu cyklicznie publikowane są filmy pokazujące wybrane ćwiczenia lub konspekty zajęć ruchowych. Materiały te tworzone są wraz z uczestnikami akcji. To dzieci pokazują, że ćwiczyć można zawsze i praktycznie wszędzie. Warto zatem, aby nie tylko spróbować odtworzyć zaproponowane zajęcia, ale i podzielić się wynikami swoich działań w ramach zdrowej i sportowej społeczności.”