Gigantyczne drzewo — Wektor stockowy

W dn. 10.10.2022r. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Drzewa po angielsku czyli „The Day of a Tree”. W tym dniu dzieci nie tylko znacznie poszerzyły swoją wiedzę na temat drzew, ale i słownictwo z j. angielskiego z drzewami związane. Poznaliśmy poszczególne części drzewa oraz rzeczy, które mogą na nim rosnąć. Przeglądając album liści, nauczyliśmy się przyporządkowywać kształty liści do konkretnych gatunków drzew, poznając przy okazji ich angielskie nazwy.

Po części typowo edukacyjnej, nadszedł czas emocjonujących zabaw. Dzieci ochoczo przemieniły się w „liściastych fryzjerów”, tworząc rysunkowym postaciom niezapomniane fryzury z kolorowych liści. Równie chętnie  nasze przedszkolaki spacerowały boso po ścieżce sensorycznej stworzonej z szyszek, kasztanów, gałązek i liści. Kolejną atrakcją  była zabawa w „małych sadowników” i ścinanie jabłuszek z kartonowej jabłonki. W tej grze nasi wychowankowie znajdowali jabłuszkom odpowiednie miejsca na podstawie kolorów i liczby pestek w każdym z nich-główki pracowały na zwiększonych obrotach. Tego dnia stworzyliśmy też mnóstwo ciekawych prac plastycznych z motywem drzewa, które teraz pięknie zdobią nasze sale. Na koniec wyszliśmy na dwór, by ułożyć z liści imponującą podobiznę drzewa. Nie zapomnieliśmy też o życzeniach dla drzew, które wspólnie im złożyliśmy.