Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. W ramach realizacji projektu edukacyjnego ,, Zdrowie na talerzu i w aktywności fizycznej” przedszkolaki uczą się kształtów, kolorów oraz smaków niektórych warzyw, o czym mogliśmy się przekonać na naszych zajęciach. Dzieci dowiedziały, że warzywa są bardzo potrzebne w codziennym życiu oraz, że są źródłem witamin. Okazało się również, że warzywa można wykorzystać do wspaniałej zabawy, co udowodniły dzieci wykonując przepiękne kukiełki warzywne. Przemieniły warzywa w różne zwierzęta, lalki oraz bajkowe postacie. Przedszkolaki robiły prace z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą inwencją twórczą.