W listopadzie Kotki z Tygryskami wybrały się na wycieczkę do Piotrowic na “Świąteczną przygodę”, gdzie poznały tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Najpierw przedszkolaki poznały etapy wykonania pierogów i jakie składniki są potrzebne do ich przygotowania. Następnie wszyscy ulepili pierogi. W czasie gdy pierogi gotowały się dzieci dowiedziały się o tradycji dekorowania choinki, wykonywania ozdób świątecznych. Uczyły się też nakrywać i dekorować świąteczny stół. Nie zapomniano o dobrych manierach przy stole. Dzieci już wiedzą jak nakrywać wigilijny stół, dlaczego obrus jest biały, sianko pod obrusem. Dzieci ze smakiem zajadały przygotowane wcześniej pierogi. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.