29.03.2021r. – Poniedziałek

Kochane Sóweczki witam Was serdecznie! Do Świąt Wielkanocnych zostało naprawdę niewiele czasu. Malujcie jajeczka, lepcie baranki i zajączki by w koszyczku niczego nie zabrakło. Przyjrzycie się ilustracjom i wskażcie te rzeczy , które powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym.

Złap kurczaka

Wykonajcie wspólnie zabawkę z rodzicami (instrukcja poniżej), a czas spędzony na zabawie przyniesie Wam dużo radości. Zabawa polega na złapaniu jajka do środka pojemnika – mniejszego lub większego. Dzieci muszą umiejętnie je rozbujać, a następnie sprawić, aby kurczak wylądował w jaju. Zabawa ćwiczy zręczność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Pamiętajcie, aby dostosować długość sznureczka do wzrostu dzieci.

Instrukcja krok po kroku

1. Zaczynamy od przecięcia butelki na pół i wycięcia kształtu skorupki jaja pękniętego na pół. Butelkę można ozdobić kolorowymi markerami.
  2. Gwoździkiem przedziurawiamy plastikową zakrętkę oraz pojemniczek po kinder niespodziance.
  3. Przewlekamy przez powstałe dziurki sznureczek i zawiązujemy supełki z jednej strony przy nakrętce, a z drugiej przy pojemniczku po kinder niespodziance.
  4. Na pojemniczku malujemy czarnym markerem oczy, czerwonym dziób oraz wycinamy z czerwonej taśmy grzebień i przyklejamy na czubku jaja.
  5. Przykręcamy nakrętkę do wyciętej części butelki.

Miłej zabawy. Do zobaczenia …