Nasze przedszkole odwiedziła pani Agnieszka z Miejskiej Biblioteki w Głogowie. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały jedną, a następnie w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki. Bibliotekarka zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani Agnieszka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaków do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania.

To było bardzo miłe spotkanie.

Dziękujemy!

hdr