Zabawa paluszkowa “Pajączek” metodą Batii Strauss-to bardzo wesoła zabawa, która zapewni Wam “wygimnastykowanie” paluszków

“Po co nam aktywność fizyczna”?– Obejrzyjcie filmik edukacyjny i spóbujcie odpowiedzieć na pytanie: “Po co nam aktywność fizyczna”?

Zaplanujcie aktywnosci sportowe na najbliższe dni tj. spacer, wspólna gimnastyka, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze, rolka,hulajnodze etc. Jesli pogoda nie będzie sprzyjająca – wiele ćwiczeń również można wykonywać w domku.

Zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne “Rowerek”

Wykonajcie ćwiczenie – dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo:
„Jedzie Radek na rowerze,
a pan Romek na skuterze.
Raz, dwa, trzy,
jedz i ty”.

Zabawa “Zrób to samo”– naśladuj postawy ludzików, które są na obrazkach.

Powodzenia!!!