Witam serdecznie wszystkie Wróbelki i ich rodziców. Rozwijając samodzielność dziecka wzmacniamy i wspieramy: pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, podstawowe potrzeby: działania, samodzielnosci i osiągnięć, gromadzenie doswiadczeń, otwartość na nowe wyzwania, motywację do pokonywania trudności. Podczas kolejnych zajęć z cyklu Jestem dzielnym , bo jestem samodzielny cz.VI. Składamy. Wróbelki uczyły się składać swoje ubranka. Brawa dla nich radziły sobie doskonale. Pamiętacie?!

Propozycje zabaw:

– wspólnie z mamą otwórzcie szafkę z twoimi ubraniami, zastanówcie się czy przydałoby się zrobić porządek,

– nazywji poszczególne części garderoby

– posegreguj bluzki zdługim rękawem i krótkim, spodnie, spoódniczki, sukienki ….: możesz również posegrgować ubranka pod wzgledem koloru lub ze względu na te, ktore nosi się w zależności od pogody (ubranka na ciepło, ubranka na zimno)

– pokaż mamie jak potrafisz składać swoje ubranka

– poskładaj swoje ubrania i z pomocą mamy poukładaj je na półkach.

– jesli ma jeszcze ochotę na porządki przejdźcie do szafki/szuflady ze skarpetkami – wysypcie zawartość i: połącz je w pary, posegreguje na ciemne, jasne i kolorowe, przeliczy ich ilość z pomocą mamy i kolorystycznie poukładaj je w szafce/szufladzie.

– na koniec zaproś mamę na rytmiczny przemarsz po całym domu (rodzic maszeruje pierwszy, za nim dziecko w reść rymowanki):

Jedna noga, druga noga,

Niech zatrzęsie się podłoga

Idę sobie tupiąc w przód,

Nie był mój daremny trud.

Teraz parę kroków w tył

Od dziś w czystości będę żył!

Ażeby podczas zabawy było miło i wesoło włączcie piosenkę:

Bawcie się dobrze!!!