Witam serdecznie wszystkie Wróbelki i ich rodziców. Plastik wykorzystany jako materiał do zajęć z dziećmi ma dwie bardzo ważne zalety. Są nimi: dbanie o środowisko i wspieranie rozwoju dziecka. Dlatego przed wyrzuceniem plastikowej butelki warto zastanowić się czy nie warto dać ją dziecku. Recykling to świetna, kreatywna zabawa – Wróbelki np. wykorzystały plastikowe butelki podczas zajęć rozwijających umiejętności z zakresu motoryki małej, umiejętności matematycznych…. Pamiętacie?

Mam dla Was pomysł jak wykorzystać plastikową butelkę… Czy wiecie, ze ruch to zdrowie? Osoby, które regularnie się ruszają, są zdrowsze i odporniejsze. Jeśli i Wy chcecie być zdrowi, zapraszam na codzienną porcję ruchu.

Propozycje zabaw:

przekładanie butelki z ręki do ręki – z przodu stojąc w miejscu, w chodzie,

podrzuty butelki w górę i chwyt oburącz,

w staniu: butelka trzymana oburącz – kucanie i wstawanie

stanie w rozkroku, butelka w górze trzymana oburącz – skłon w przód z dotknięciem butelką podłoża i wyprost z przeniesieniem butelki w górę nad głowę.

– w siadzie skrzyżnym, butelka na kolanach trzymana oburącz – wznos butelki w górę i głęboki skłon w przód.

siad skrzyżny, butelka na głowie, podtrzymywana palcami rąk – skręty tułowia w lewo i w prawo; po kilku powtórzeniach ćwiczenia wykonywać kilka rzutów i chwytów butelki

– zabawa relaksacyjna na zakończenie Masaż w parach – dziecko masuje butelką plecy np. rodzica lub kogoś z rodzeństwa siedzącego przed nim. Następnie zamiana i powtarzamy ćwiczenie.

Dobrze się bawcie!!!