26 września w godz. 15.00 – 18.00 na Bulwarze Nadodrzańskim “Fotostopem przez świat” organizuje festyn charytatywny “Gramy dla Jasia”. Udział wezmą wszystkie służby mundurowe: Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Nadleśnictwo, Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Oddział Ratownictwa Wodnego, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z psami ratownikami.
Będą ciasta, wojskowa grochówka za piątaka, kawa i herbata. W planach są gry, pokazy, możliwość obejrzenia samochodów bojowych, pokazu ratowania tonącego na Odrze i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych za datek wrzucony do puszki. Najważniejszym celem jest zebranie jak najwięcej pieniędzy na operację nóżek Jasia Walosa, który w tej chwili jest uczniem drugiej klasy i musi przejść czwartą już operację.