W dniu 26. 10. 2022r. W Przedszkolu Publicznym nr 3 obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Dzieci z grup 5-6 latków uczestniczyły z tej okazji w arcyciekawych warsztatach o tematyce pieniężnej. Wszystko dzięki uprzejmości p. Karoliny Duchińskiej z Miejskiej Strefy Biznesu, która przyjęła nasze zaproszenie. Tym samym przekazała podopiecznyn PP3 solidną dawkę wiedzy o sposobach oszczędzania i nie tylko. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieści o historii pieniądza oraz czasach, w których ich jeszcze nie było. Żywo dyskutując o możliwościach handlu wymiennego, dowiedziały się jakie surowce i produkty były niegdyś szczególnie cenne i dlaczego. Po solidnej dawce wiedzy, przedszkolaki podzieliły się swoimi pomysłami na oszczędzanie, a także zdradziły, na co aktualnie odkładają pieniądze. Następnie dzieci poznały różnicę pomiędzy bilonem (monetami) a banknotami. Zwieńczeniem zajęć było oglądanie i dotykanie banknotów z najrozmaitszych zakątków świata. Wśród nich znalazły się nawet banknoty z tak odległych krajów jak Indie, Katar czy Chiny. Jednak dzieci równie chętnie przyglądały się pieniądzom z mniej egzotycznych miejsc, jak chociażby: Szwecja, Chorwacja, Rumunia czy Białoruś. Warsztaty należały do wyjątkowo udanych. Dzieci nie tylko wzbogaciły swą wiedzę na temat pieniędzy, lecz także wyszły z zajęć z mocnym postanowieniem, by zacząć oszczędzać.