Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, nikt na te wyjątkowe chwile nie czeka bardziej niż dzieci… to wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na przebycie Zajączka z prezentami, ale też dlatego, że dzięki nam dorosłym mogą nauczyć się czegoś nowego i wyjątkowego. Czegoś wyjątkowego np. nieść pomoc i dawać powody do uśmiechu innym ludziom. Wróbelki też nauczyły się czegoś ważnego: zrobiły coś wyjątkowego, mianowicie przedszkolaki wzięły udział w akcji charytatywnej by podarować uśmiech na twarzyczkach dzieci chorych. Wykonały kartki świąteczne mimo, że pracowały w pocie czoła, to jednak wiedziały że prześwieca im cudowny cel. Kartki świąteczne trafią do dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły, że mogły pomóc dzieciom potrzebującym, że dzięki nim na twarzach innych maluchów pojawi się uśmiech i ta myśl, że są gdzieś w Głogowie przedszkolaki, które ciepło myślą o innych. Pamiętacie?

Ps. Niby nie pozorne, a jednak potrafią wywołać uśmiech na twarzy…