Gry planszowe są doskonałym środkiem dydaktycznym, nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą logicznego myślenia, przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają  umiejętności społeczne i interpersonalne. Junior to edukacyjna gra elektroniczna, która pomaga dzieciom w wyszukiwaniu różnic, w odnajdywaniu i kojarzeniu wspólnych cech oraz w poznawaniu kształtów. W trakcie zabawy dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową. Na planszach znajdują się rysunki i hasła, które należy ze sobą skojarzyć. Dzieci poznają zawody, zwierzęta, przedmioty, zapoznają się z zegarem, liczebnikami, kolorami. Przy każdym rysunku umieszczony jest punkt. Jeżeli gracz zna odpowiedź dotyka specjalnymi długopisami odpowiednie dwa punkty na planszy. Przy prawidłowej odpowiedzi lampka zapali się, w przypadku złej odpowiedzi lampka nie zapali się.